łóżko i śniadanie w naturze


        Witamy…                                                       

… nad brzegiem Odry…         
w Dolinie Miłości  !!!


                     WIEŚ I JEJ HISTORIA                         

Zatoń Dolna, to stare miasteczko rybackie. W XX° wieku było tutaj 7 restauracji i  zadbane parki, które sprzyjały rozwojowi miejscowości jako kurortu dla berlińskiej arystokracji.

Z  uroków miejsca i ze specyficznego mikroklimatu czerpali nie tylko przyjezdni, ale także lokalni producenci rolni.

Przed wojną region należał do Niemiec, a  po 1945 roku stał się polski. Nowi mieszkańcy przybyli tutaj z Polski wschodniej lub zostali przesiedleni z terenów obecnej Ukrainy. Przed  1945, na miejscu INN VIVO znajdowała się cegielnia.

W dniu dzisiejszym Zatoń Dolna liczy około sześćdziesięciu mieszkańców. Dzięki swojej malowniczej lokalizacji na brzegu rzeki, urokowi lasów nadal pozostaje idealnym miejscem do wypoczynku.


                       DOLINA MILOSCI                           

Dolina Miłości to położony w Zatoni Dolnej nad Odrą (gmina Chojna) 150-letni, zabytkowy park naturalistyczny, o powierzchni 80ha, ze stawami, posągami, wysoko położonym punktem widokowym oraz niespotykaną roślinnością. Obiekt jest miejscem o szczególnym potencjale, gdyż posiada ogromne walory przyrodnicze oraz kulturowe i historyczne.

Park utworzono na terenie należącym do rodziny von Humbert. W 1829 roku zbudowano tam pałac, przy którym powstał rozległy park z licznymi drzewami ozdobnymi. Park udostępniono turystom, którymi byli mieszkańcy pobliskich niemieckich miasteczek oraz Berlina. 

Zatoń, ze względu na swoje urokliwe położenie przyciągała zakochanych, którzy właśnie to miejsce wybierali na swoje zaręczyny.

Po wojnie park ulegał stopniowemu zdziczeniu. Obecnie Dolina Miłości wpisana jest do Krajowej Sieci Obszarów Chronionych Natura
2000, a na jej terenie prowadzone są liczne prace mające na celu odbudowę i renowację parku.

 

     POMIĘDZY WZGÓRZAMI RZEKĄ I LASAMI      

INN VIVO,  położone jest na 6-ciu hektarach bardzo zróżnicowanego terenu gdzie można zaobserwować i delektować się różnorodnością fauny i flory.

Znajdziecie tu Państwo fragmenty lasu, dawne miejsce wydobycia gliny, wydmy, łąki, bagna, potoki i stawy. 

Być może na zboczach doliny wyrzeźbionej przez lodowiec uda Wam się  zaobserwować ostatniego Dahusa, legendrne zwierzą z francuskich i szwajcarskich baśni.

INN VIVO jest częścią kompleksu leśnego o powierzchni  22 000 hektarów należacego do Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i bezpośrednio sąsiaduje z  Parkiem Narodowym  "Unteres Odertal" po niemieckiej stronie Odry oraz rezerwatem ornitologicznym"Schofeide-Chorin",znajdującym się na Liście Światowego DziedzictwaKulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO.


                                FAUNA                                    

Las, łaki i brzegi rzek zamieszkują bobry, żurawie, bociany, jelenie,orły, dahusszopy, dzięcioły, sarny i ...

wiewiórkidziki, lisyborsuki,kaczki, sowy, gęsi, łabędzie, mewy...


              INN VIVO... by poczuć się żywym                   

Inn Vivo to :

- "GROS SAULES ET LES MARES" (OLBRZYMIE WIERZBY I BAGNA) zapraszają do spacerów pomiędzy olbrzymi, majestatycznymi drzewami, źródłami i strumieniem.

"RUISSEAU" (STRUMIEŃ)  zaprowadzi Was w głąb doliny.

"PLATEAU DES TERRIERS " (POLANA NOR) odcięte od świata miejsce odpoczynku , gdzie zanjduje się kemping, namiot Innuitów, a w sąsiedztwie mały leśny domek.

"DUNES DE SABLE" (WYDMY PIASKOWE) piaszczyste wydmy, miejsce gdzie stoją indiańskie tipi, miejsce odpoczynku i zabaw.   

"CLAIRIERE DELICIEUSE"(SLODKA POLANA) teren porośnięty robiniami zacieniającymi piaszczystą dolinę. Na wiosnę kwiaty tych « prawie akacji » stają się źródłem smaku stworzonym do robienia lemoniad i syropów.

"MONT DAHU"(GORA DAHU)  punkt widokowy skąd można podziwiać widok na rzekę.

"VERGER"(SAD) stary sad, gdzie wśród majeranku  wciąż rosną i rodzą swoje niepowtarzalne w smaku owoce grusze i jabłonie, a pomiędzy drzewami baraszkują kozy.

- "CARRIERE"(KOPALNIA)  miejsce, gdzie do końca ubiegłego stulecia wydobywano glinę do produkcji cegieł. Artystów i rzemieślników  chcących pozyskać materiał do pracy i inspiracji serdecznie zapraszamy do Inn Vivo.

Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolina Milosci Dolinamilosci Dolinamilosci Dolinamilosci Dolinamilosci

top

dolina miłości dolina miłości dolina miłości dolina miłości dolina miłości dolina miłości  dolina miłości dolina miłości dolina miłości